Avtor: Župnija Izlake Objavljeno: 25. 12. 2023

Blagoslovljen božič

Ob prihodu Božiča naj naša srca zasijejo kot zvezde, ki so zaznamovale nebesa ob rojstvu Odrešenika. V tem času radosti, ko se spominjamo rojstva Jezusa Kristusa, naj nas Gospod obdari s svojim mirom, ljubeznijo in milostjo.

Božič ni le spomin na zgodovinski dogodek, temveč priložnost za ponovno rojstvo v naših srcih. Naj nam bo vodnik, ki nas vodi k notranjemu spreobrnjenju in poglobljeni povezanosti z Božjo ljubeznijo.

V tem skrivnostnem času praznovanja Božiča naj se naša vera okrepi in naj bomo odprti za sprejem darov, ki nam jih Gospod podarja. Naj bo Božič čas molitve, zahvale in poglobljenega razmisleka o veličini Božje ljubezni do nas.

Ob tej priložnosti iz srca želimo, da bi v vaših domovih zasijala luč Božje prisotnosti, da bi v vas vzcvetela ljubezen in da bi bili priče Božje dobrote v svetu.

Srečno in blagoslovljeno božično praznovanje ter veselo novo leto vam želi župnija Izlake!